Підприємцям і мережовикам: вивіски у Львові слід погоджувати

Підприємцям і мережовикам: вивіски у Львові слід погоджувати

Певно більшість підприємців, котрі лише відкривають свої заклади міркують, що вивіску можна просто замовити і прикріпити над своїм магазином, салоном, рестораном. Часто подібно міркують і всеукраїнські мережі, заходячи на Львівський ринок.  Однак, насправді так не є.

Лише погоджений проект вивіски є законною підставою для її встановлення! Тобто, починати слід з розробки проекту та його погодження у міській раді. При розробці проекту увагу слід звернути на розміри вивіски, кольористику фасаду, зрозумілий і необразливий зміст, забезпечення конструкції від падіння. Слід також відмовитися від миготіння, яке може сліпити очі перехожих та водіїв, а в центральній частині міста – надати перевагу традиційним матеріалам – ковці, кераміці, художньому склу, дереву. І тільки після цього варто виготовляти та монтувати вивіску. Інакше, можливо, і так все доведеться робити з початку, адже вже існуюча вивіска своєю кричучістю та дисгармонією, заслуговуватиме тільки на незадовільну оцінку.

Непогоджена вивіска не лишиться непоміченою. Сьогодні фахівці муніципалітету на своїх планшетах мають спеціальне програмне забезпечення, яке підтягуючи проекти з бази даних швидко виявляє які вивіски й рекламні конструкції мають погодження та дозволи, та чи виглядають вони справді так, як було зображено в проекті. У разі невідповідності – власник вивіски отримує лист-вимогу про демонтаж, який може додатково супроводжуватися й штрафом. Якщо не демонтувати конструкцію добровільно – це зроблять комунальні служби, які зобов’яжуть компенсувати вартість таких робіт та ще й щодня нараховуватимуть борг за зберігання на своєму складі.

На перший погляд може видатися, що муніципальна влада лише ускладнює ведення бізнесу. Однак без відповідної регуляції Львів, а особливо його історична частина, з архітектурної перлини перетворилися би на «базар-вокзал» пластикових нагромаджень і неону, де новому закладу годі й табличку приципити, адже вже весь фасад «зашпакльований» рекламою. Нижче наведемо приклади, як змінювалися вивіски адаптовуючися до львівського середовища.

 Ло Крафт допоможе Вам погодити вивіску! Детальніше: http://lawcraft.com.ua/legal_practice/вивіска-проект-погодження-львів

ВУХОКОМ

КРЕДОБАНК

ЛАЙФ

МОБІЛОЧКА

ПРИВАТБАНК

СВОБОДИ, 41

СЕКУНДОЧКА

АРГОС