Європейський досвід: сміття – це ресурс

Представники Компанії Law Craft прийняли участь в Екологічному форумі в центрі уваги якого перебувала гостра проблема екологічної безпеки регіону – проблема відходів

26-27 червня 2013 року за участі представників влади, дипломатичного корпусу, наукових кіл і підприємців у Львівській торгово-промисловій палаті відбувся 6-тий екологічний форум. В його фокусі були проблеми поводження з відходами.

Представник Словаччини, п. Александр Шкурла, у вступному слові (чистою українською), наголосив: «Словаччина це невелика країна. У нас немає ані газу, ані нафти, ані вугілля. Однак у нас, як і у кожного є сміття. Тож Словаччина була просто приречена на інновації, на використання вторинної сировини та альтернативних джерел енергії. Доцільно, щоб європейським досвідом скористалася й Україна». Подібним шляхом йдуть й європейські «локомотиви». Так у Німеччині з сміттєсортувальних станцій надходить 13% усієї сировини, що використовується у виробництві. Вже сьогодні рециклінгу (повторному використаю) підлягає понад 60% твердих побутових відходів та понад 90% будівельного сміття.

Львівська область за рік «виробляє» 300 тис. т сміття, яке потрапляє на 671 сміттєзвалище (це понад 600 га), значна частина з яких – незаконні. За оцінками спеціалістів ВАТ «Миколаївцемент» понад третина цих відходів могла би використовуватися для виробництва теплової та еклектичної енергії . 50 тис. т міг би спожити сам цементний завод. На заваді – відсутність відлагодженої системи збирання, видалення та сортування відходів. Щоправда обласна програма вже розроблена. За словами її співавтора, п. Андріана Фітьо, область планується поділити на 4 кластери, кожен з яких матиме пункти первинного збору і сортування, сучасний полігон для захоронення та, що найголовніше, сміттєпереробний завод. Чи реалізується масштабний план вартістю в понад 1,5 млрд. грн. – це вже питання до обласних депутатів та столичних чиновників.