«Липові» борги не платитимемо !

Стислі рекомендації громадянам, що отримують платівки і повідомлення від комунальних підприємств з вимогою сплати безпідставнонарахованих сум боргу

За останній рік вже кілька львів’ян зверталися до мене з питанням: «ЖЕК вимагає сплатити борг, який невідомо звідки взявся.Що робити?». При цьому трапляється, що з місяця в місяць інформацію про борг на квитанції дописують… олівцем.

Основна порада: завжди зберігайте усі квитанції – це й будуть основні докази «липовості» боргу. Сваритися з бухгалтерами ЛКП не варто, краще звернутися у письмовій формі з проханням обґрунтувати суму боргу і обов’язково вказати період її виникнення. Як правило, у відповідь отримаєте відписку про те, що ЖЕК-ом буде проведено перерахунок, після чого нагадування про таємничий борг припиняться. Якщо ж ні – варто ще раз написати до ЖЕКу заяву про анулювання помилково нарахованих сум, а при системному «вимагательстві» з групою інших «жертв» варто звернутися до прокуратури.

Насправді ж для легального стягнення обґрунтованої заборгованості комунальники можуть звертатися до суду. Той впродовж 3 днів видає наказ про оплату, який відправляє листом боржнику. У останнього буде 10 днів на оскарження. Однак не маючи доказової бази працівники ЖЕКів не спішать зловживати процесуальним законодавством, адже стягнення «липових» боргів в такому разі підпадатиме під склад злочину, передбаченого частиною 2 ст. 192 Кримінального кодексу: заподіяння значної майнової шкоди шляхом обману або зловживання довірою за попередньою змовою групи осіб.

02.09.2013 р.                                                                                               Віто Надашкевич